26 Haziran 2015 Cuma

Outlander (yabanci)


    Parçalı bulutlu  bir günden merhaba ! Sizlere bir çırpıda izlediğim bir diziden bahsetmek istiyorum. Outlander dizisi Diana Gabaldon'un Outlander serisinin ilk kitabından uyarlanmıştır. Diziyi izlerken kitaptan uyarlandığını bilmiyordum. Şuanda seriye başlamak için can atıyorum.

outlander
   

  Outlander (yabanci), evli ve savaş hemşiresi olan Claire'in gizemli bir şekilde bulunduğu tarihten 200 yıl öncesine 1743 yılına yolculuk etmesiyle başlar. Geçmişte olan olaylar, yargılamalar ve yaşanan entrikalar esas kızı derinden etkiler. Bir çözüm yolu aramaya çalışır. Fakat isteği dışında gelişen olaylar onu bu durumdan uzaklaştırır.
 İskoç bir savaşçı olan Jamie ile evlendirilmek zorunda kalır. Zamanla onu sever ve aşık olur. Bir tarafta Jamie, diğer tarafta onu arayan kocası vardır. İçinde bulunduğu aşkın yanı sıra, bir çok entrika, adaletsizlik ve cehalet de vardır. 


outlander

Bu diziyi izlemeden önce "acaba 17-18. yüzyıllarda yaşamalı mıydım ?" diye hep kendime sorardım. Acayip farklı gelirdi yaşam tarzları. Giydikleri kıyafetler, adalet sistemi, eşitsizlik vb. gibi konuları gördükçe ve düşündükçe iyi ki de yaşamamışım diyorum. Gerçi arada kadınların giydiği kabarık elbiseler hoşuma gitse de korselerin nasıl sıktığını düşününce bu fikrimden vazgeçiyorum :)


 Filmin ilk sezonu 16 bölümden oluşmaktadır. 2.sezon çekilmeye başlandı ve ne zaman vizyona gireceğini bilmiyorum. Sanırım seneye ancak vizyona  girer. Ama şunu söylemeliyim ki tadı damağımda kaldı.

Eğer şu sıralar yabancı bir diziye başlamalıyım diye bir arayış içerisindeyseniz bence izlemelisiniz. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Sevgilerle

Hoşçakalın
2 yorum: